Ben Kimim?

Merhaba;

Ben Dr. Alp Par. Bir insanın kim olduğu sorusu gerçekten kendi kendine dahi karar vermesi güç bir soru. Üzerinde senelerce kafa yorulması gereken… Toplumsal roller, eğitim, sosyokültürel durum, hangisi bir kişiyi tanımlar, ya da bunların hepsi tanımlamaya yetebilir mi?

Klasik bir metodoloji ile gidelim o halde. 1980 Yılında Kadıköy’de doğup, Bostancı semtinde yetiştim. İlkokul, orta, lise derken işletme alanında lisans, yüksek lisans ve doktora çalışması da yürüttüm. Sıcak kanlı bir insan olduğum için meslek olarak satışçı olmak bana uygun geldi ve buradan başladım. Daha sonra satış yöneticiliği, yatırımcı ilişkileri yöneticiliği, pazarlama yöneticiliği derken, bilgisayara olan ilgim sayesinde CRM sistemleri geliştirme alanında karar kıldım. Uzun süredir bu alanda faaliyet göstermekteyim.

Özel zevkim olarak da; işveren markası ve insan kaynakları konuları ile yakından ilgileniyorum. Bu konularla ilgili olarak bana ulaşan arkadaşlara kısıtlı bilgim dahilinde yol göstermeye çalışıyorum. Bu blogda onların sorularını ve benim verdiğim yanıtları bulabileceksiniz.

Ayrıca akademisyen kimliğim ile çeşitli yayınlar çıkararak bu alanda da ilerlemeye çalışıyorum. Yine yayınlarıma bu sayfadan erişebilirsiniz.

Keyifli okumalar.