Eğer iş görüşmesine çağırıldınız ve işi alamadı iseniz bu durumu tamamen mülakat performansınıza bağlayabilirsiniz. Üzülmeyin yalnız değilsiniz. Her gün pek çok insan mülakatlara giriyor ve nerede yanlış yaptığını dahi anlamadan eleniyor.

Mülakat performansı ile iş performansı arasında %100 korelasyon olmasa da karşınızdaki insanları etkilemeniz için en önemli şans mülakatta göstereceğiniz performanstır. Ama maalesef mülakatlar çok nadir şeylerdir ve her hafta bir mülakata girerek mülakat deneyimi kazanma şansınız düşüktür. Özellikle bir işe ihtiyacınız olduğu noktada bir mülakatı harcamak demek kaderinizle oynamak manasına gelir.

Mülakata girip çıktıktan sonra da eğer bir hata yaptı iseniz, bu hatayı size bildirecek bir İK personeli yoktur. Aynı hatayı sürekli yapsanız dahi üzerinden pek çok mülakat geçmesine rağmen bunun farkına varamayabilirsiniz ve istediğiniz işe yerleşememenin temel sebeplerinden biri bu olabilir!

Mülakat simülasyonu hizmetinde, daha ilk aşamadan CV’nizden başlayarak süreci ele alıyoruz. CV’nizi aradığınız işlere göre optimize ettikten sonra, mülakat süreci için spefisik bir mülakata çağırıldı iseniz o firma üzerinden, eğer genel olarak mülakat tarzınızın sorgulanmasını ve iyileştirmesini istiyorsanız başvurduğunuz tipik pozisyonlardan ilerleyerek mülakat simülasyonu yapıyoruz.

Mülakat simülasyonunda hem karşınızdaki İK’cının hem de bölüm yöneticisinin size soracağı muhtemel sorular üzerinden giderek sizi olası her türlü soruya çalıştırıyor, vermeniz gereken cevapları tarzınıza ve pozisyona göre optimize ediyoruz.

Hizmeti alanlar neler söylediler?

Deniz – Girdiği şirket Vodafone

Girmeyi çok istediğim bir işin mülakatı öncesi internette araştırma yaparken Alp Bey’in sitesine rastladım. Sonrasında ise kendisini arayıp danışmanlık aldım; ardından bir mülakat simulasyonu gerçekleştirdik. Teknik ve soft skill olarak gelebilecek tüm soruları kendisi hazırlamıştı ve bu sorular üzerinden mülakatı gerçekleştirdik. Bu simulasyonun ardından mülakata artık hazırdım. Sonrasında ise işi aldım. Alp Bey’in danışmanlığı simulasyonun yapıldığı 1 saatle sınırlı kalmadı; mülakat öncesi ve sonrası da aklıma takılan konularda çok destek oldu. Kendisine teşekkür ederim.


Kazım – Girdiği Şirket Hepsiburada.com 

Yazılımcı olduğum için mülakatlarda kendimi ifade etme  konusunda oldum olası zorlanıyordum. Bir profesyonelden destek almam gerektiğini düşünürken bir tanıdığımız Alp Hoca’nın mülakat simülasyonundan bahsedip neden böyle önemli bir konuda destek almıyorsun dedi. Acaba işe yarar mı diye düşünürken Alp Hoca’yı telefon ile aradım ve beğenmezsem paramı iade edeceğini söyledi. Ne kaybedeceğim hem mülakat hakkında bir şeyler öğrenirsem belki de sorunumu aşarım diye düşündüm. Alp Hoca bana hem teknik sorular hem de normal mülakat soruları sorunca şaşırdım, teknik alanda bir İK’cının bilgili olmasını beklemiyordum. Bayağı ciddi şekilde yaptığım hataları bana tek tek üşenmeden anlattı, hangi soruların ne manaya geleceğini çok güzel anlattı. Mülakata girince ise kendimi hiç olmadığım kadar rahat hissettim, kısa süre sonra da Alp Hoca’ya müjdeli haberi verdim.


Melek – Girdiği Şirket: Finansbank

Uzun süredir bankacıyım ve birden kendimi işsiz buldum. Pek çok pozisyona başvurdum, çağırıldım ama mülakatta elendiğimi fark ettim. Bir şeyleri yanlış yapıyordum ama bir türlü bulamıyordum. Daha önce Alp Bey ile çalışmış bir yakınımla konuşunca bana mülakat simülasyonu hizmetinden bahsetti. Alp Bey üşenmeden başvurduğum pozisyonu en ince detayına kadar çalışmış ve bankanın İK’cısı gibi bana olabilecek her soruyu sordu. Mülakat sırasında söylediğim her türlü yanlış ifadede beni uyardı ve söylemem gerekenleri anlattı. Mülakat günü kendimi öyle hazır hissettim ki, olanca heyecanıma rağmen resmen bülbül gibi şakıdım. Alp Bey soruların çok büyük çoğunluğunu tutturmuştu. Hizmet normalde bir saatken Alp Bey mülakata girdiğim saniyeye kadar peşimi bırakmadı, hep aradı sordu ve bana koçluk da yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.


Ali – Girdiği Şirket:  Barsan Global Lojistik

Pek çok lojistik şirketinde çalışmış olmama rağmen beklediğim terfiyi alamadığım için değiştirmeyi düşündüm. Pek çok şirkete başvurdum ve mülakatlarına girdim ama istediğim gibi olmadı. Yöneticilik sanırım başka bir şey beceremeyeceğim yönetici olmayı bu şekilde diye düşündüm. Ne yapabilirim diye internetten araştırırken Alp Hoca’nın sitesini gördüm ve irtibata geçtim. Kendisinden hizmet almak için sözleştik. Alp Hoca girmek istediğim pozisyon ile ilgili tüm detayları çalışmış, lojistik ile ilgili çok bilgili idi. Simülasyonda pek çok hatamı anlamama yardımcı oldu. Sonradan anladım ki, mülakat hakikaten üzerinde çalışılması gereken bir şeymiş. Hayalimdeki pozisyona girmeme yardımcı olduğu için sonsuz teşekkür ediyorum.

Hizmet hakkında detaylı bilgi almak için şu sayfadan bana ulaşabilirsiniz: İletişim

Kararsız mı kaldınız?

Mülakat simülasyonu almadan, iş bulma ve mülakatlara hazırlık kursuma da göz atabilirsiniz. Bu kursta mülakat simülasyonunda işleyeceğimiz her konuyu udemy‘den çok cazip şekilde satın alıp çalışabilir ve kendi vaktinize göre ilerleyebilirsiniz.

Kursla ilgili detaylı bilgi için: